Doğuma Hazırlık Eğitimlerimiz


Bebeklerimizi beklemenin heyecanını yaşarken, doğuma ve sonrasına hazırlıklı olmak da süreç ilerledikçe anlam kazanmaya başlıyor. Bu özel yolculuğu güvenle ve keyifle sürdürebilmeniz ve öğrenirken bir yandan da eğlenerek keyif almanız için, uzman kadromuz ve bilimsel temellere dayanan programlarımızla samimiyetle yanınızda oluyoruz.

Op.Dr.Engin Sarıca’nın koordinatörlüğünde düzenlenen Hypnolady Doğuma Hazırlık Eğitimleri, bu özel süreci en iyi şekilde desteklemek ve sizleri bilinçli bir doğuma hazırlamak için profesyonel bir bakış açısı ve vizyon sunar. 

Alanında uzman doktorlar,hemşireler,fizyoterapistimiz ve eğitimciler tarafından verilen eğitimlerimiz, sizleri yaşayacağınız fiziksel ve duygusal tecrübeler için en iyi şekilde hazırlar.

Eğitimlerimiz ihtiyaçlarınıza uygun şekilde düzenli aralıklarla hafta sonu gerçekleşecek şekilde tasarlanarak tekrarlanır, yoğun yaşam koşuşturmalarımıza uyum sağlar.

Hypnolady Doğuma Hazırlık Eğitimlerine 14 gebelik haftasından sonra herhangi bir haftada katılabilirsiniz.

Eğitim Programlarımız

Eğitimlerimiz, doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası olmak üzere üç ana bölümden oluşur:

Doğum Öncesi Hazırlık kısmında gebeliğin farklı evrelerinde bedensel ve zihinsel değişimleri anlamanıza yardımcı olacak bilgiler paylaşıyoruz. Beslenme, egzersiz, anne bebek bağlanması, aile dizimi ve atalardan gelen travmalarının bebeğe aktarılmasının engellenmesi, psikolojik hazırlık, stres yönetimi gibi konularda pratik bilgilerle donatılırken, anne ve fetus sağlığı üzerine detaylı bilgiler edineceksiniz. 

Eğitimlerimizde aktardığımız egzersiz, doğumda kullanılan teknikler, gevşeme ve nefes teknikleri, Örekede doğum yöntemi gibi konular katılımcılarımıza uygulamalı olarak anlatılmakta ve bu tekniklerle uyumlu bir şekilde doğuma nasıl hazırlanmamız gerektiği üzerinde durulmaktadır.

Doğum Anına Hazırlık kısmında doğum süreci, kasılmalar, doğumda kullanılan nonfarmakolojik (ilaç dışı)ağrı kesici uygulamalar, doğumda eş desteği ve doğum yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler vererek, doğum eyleminin  kendine has bedensel ve duygusal ortamı için en hazır hale gelmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Nefes ve gevşeme teknikleri ile doğum kasılmalarını yönetme stratejileri üzerine uygulamalı çalışmalar yapıyoruz.

Doğum Sonrası Bakım kısmında bebeğinizle ilgili ilk günlerde karşılaşabileceğiniz durumlar ve lohusa sağlığına dair önemli bilgiler ile desteklenirsiniz. Emzirme teknikleri ve emzirme döneminde yapılması gerekenler,emzirme psikolojisi, bebek bakımı, yenidoğan psikolojisi, anne-bebek bağlanması, pelvik taban sağlığı ve daha birçok konuda sizin için hazırladığımız özgün içeriklerle yeni bir hayata başlarken yanınızdayız.

Hypnolady eğitimlerini, sizinle ortak sorunları ve merakları paylaşan çiftlerle birlikte eğitim toplantılarımıza katılarak alabildiğiniz gibi, bireysel eğitimler şeklinde özgün bir eğitim programı oluşturarak eğitmenlerimizden de online alabilirsiniz.


Neden Hypnolady Doğuma Hazırlık Eğitimleri

Doğuma hazırlık eğitimleri, doğumun fiziksel yanına dair çiftlerin akıllarında şekillenen ve sosyal medyadan ve internet ortamından olumsuz etkilenen doğum algısını çok olumlu etkiler. Bilgi güçtür ve insan bilinmezlikten korkar.Doğum korkularının üstesinden gelinmesinde doğuma hazırlık eğitimleri önemli bir yer tutar.

Hypnolady eğitimlerinde tüm tıbbi konularda ayrıntılı bilgiler alır, alanlarında uzman profesyonellerle birebir sorularınızı cevaplandırma fırsatı bulursunuz.

Kordon kanı bankası temsilcilerinden,bu konu ile ilgili kapsamlı bir sunumla sorularınıza işlevsel cevaplar alır ve bebeğiniz için yapacağınız yatırımlara daha sağlıklı bilgilerle karar verirsiniz.

Gebelik süreci, fiziksel değişikliklerin yanı sıra duygusal dalgalanmalarla da doludur. Hypnolady ekibi olarak, siz değerli anne ve baba adaylarının bu dönemi daha sağlıklı ve dengeli geçirebilmesi için psikolojik hazırlık sürecini oldukça önemsiyoruz. Doğumun bu yanını derinlemesine doğum pratiğine dahil etmiş bir ekip olarak,doğumun herhangi bir medikal süreç olmadığının farkındayız.

Anne psikolojisinin rahim kaslarının çalışmasından doğum komplikasyonlarına , anne-bebek bağlanmasından yenidoğan psikolojisine,aile dizimsel etkilerden annelik ve babalık pratiklerine kadar uzanan geniş bir yelpazede doğumu etkilediğinin bilincinde olarak sizin yanınızdayız. Gebelik sürecinde yaşanan duygusal zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olacak tekniklerle doğum öncesi sürecinizi daha bilinçli ve konforlu geçirmenize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Sponsorlarımız

Hypnolady Eğitimleri birçok sponsor firma tarafından desteklenmektedir. Eğitim sponsorlarımızın sunumları, ürün sponsorlarımızın ücretsiz sizlerle buluşturduğu ürünleri ve daha birçok katılımla eğitimlerimiz zenginleşmekte ve sizlerle buluşmaktadır.Sponsor firmalarımızın listesine ve linklerine websitemizdeki ‘SPONSORLARIMIZ’ alanından ulaşabilirsiniz.

Katılım ve Kayıt

Eğitimlerimize kaydolmak için www.hypnolady.com.tr web sitemizdeki kayıt formunu doldurabilir veya 0507 562 31 38 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Ön kayıt için isim, iletişim bilgileri ve tercih ettiğiniz eğitim tarihlerini belirtmeniz yeterlidir.

Doğuma hazırlık sürecinde güvenilir bir rehber arıyorsanız, Hypnolady Ekibi yanınızda olacaktır. Siz de bu özel dönemi bilinçli ve hazırlıklı geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.